Rohkem kui 80% ehitusettevõtetest UK-s on vähendanud oma töötajate arvu

Ühendkuningriigi riikliku statistikaameti (ONS) uue teabe kohaselt vähendas töötajaid mais rohkem kui 80 protsenti UK ehitusettevõtetest. Ehitussektori olukord on toiduainetööstuse järel teisel koha, kus vastav number on ületanud 90%.

Arvestades kõike, kasutasid plaani kasutanud arendusettevõtted 42 protsenti oma töötajatest. See on kõigi ettevõtete seas tähelepanuväärselt kolmas koht inimlike kogemuste ja puhkealade ning asustus- ja toiduametite avalduste taga.

Ettevõtte edasise käitlemise maht selgus ONSi iga kahe nädala tagant ilmunud ülevaates, kus võetakse arvesse koroonaviiruse pandeemia rahalist mõju. See kindlustas neliteist päeva kuni 17. maini.

eave jääb vastupidiseks BuildUKi kuu aega tagasi valminud uuringule, mille kohaselt selgus, et 22 protsenti töötajatest olid suures osas puhkusel. Kahel ülevaatel oli eriti erakordne näitesuurus: ONS kogus teavet 387 firmalt ja BuildUK kogub reaktsioone 25 inimeselt. Pandeemia põhjustatud katkestuste juhtimiseks on arvukalt arendusettevõtteid teinud lisaks lühiajalisi koondamisi. Praktiliselt 50% organisatsioonidest on lasknud oma töötajatel palgata puhkust tagasi viia.

Selle asemel, et muuta need korduvaks. Hilinenud ajast peale on mitmed ettevõtted hakanud igal juhul koondama. Wates teatas 20. mail, et see kaotab umbes 300 ametikohta. Nädal tagasi avastasid Ehitusuudised, et M&E kapten TClarke kõrvaldab umbes 80 ametikohta. Sel nädalal nägid kaks Ühendkuningriigi suurimat bloki ja kindla ruudu valmistajat kavatsust 600 ametikoha vähendamist.

Tagasiside ja koondamised on tulnud, kuna käive on arendusettevõtete jaoks tuvi suurendanud. ONS-i teabe põhjal selgus, et enam kui 66% organisatsioonidest on langenud enam kui 20 protsenti, kahest viiest ettevõttest on käive olnud rohkem kui jagunenud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *