New Yorgi linn teatas elamuehituse järsust langusest I kvartalis

Nagu näitas New Yorgi viimase kvartali 2020. aasta esimese kvartali eluruumimüügi aruanne kinnisvaraameti andmetel, vähenes New Yorgi tehingute kogumaht ja absoluutne erabörs põhjalikult, et jõuda madalaimatesse äärmustesse alates 2014. aasta 1. kvartalist ja 2011. aasta 4. kvartalist eraldi.

Alates 1. jaanuarist kuni 31. märtsini 2020 vähenes kogu linna eratehingute maht 16% võrreldes aastatagusega 16%, 10,5 miljardilt dollarilt 8,7 miljardi dollarini, kusjuures kõigis viies linnaosas oli lagunemist. Ka kogu linna hõlmavad erabörsid vähenesid aastaga 16%, 10 382 tehingult 8 702 tehinguni, kusjuures kõigis viies ringkonnas oli vahetuste arv vähenenud.

Teave ei peegelda tavapärast reklaamiliikluse kriitilist langust, kuna koroonaviiruse (COVID-19) üldine heaolu on hädaolukorras ja sellest tulenevad täidesaatvad korraldused, sealhulgas kodus viibimise taotlus, anti 20. märtsil. “Turuviidad on hoiatasid newyorklasi, et majutusturg on jõudnud langusesse juba enne seda, kui Coronaviiruse pandeemia põhjustas New Yorgis märkimisväärse üldise heaolu ja rahalise hädaolukorra,” ütles REBNY president James Whelan.

“Kuna loodetakse, et eratehingud järgmises kvartalis taas vähenevad, peaksime praegu nagu mitte kunagi varem tegema New Yorgi majanduse elavdamiseks koostööd linna, osariigi ja valitsuse tasandil kaalukatel ja mõistlikel lähenemisviisidel.” New Yorgi finantsmootori peamiseks mootoriks olev maaettevõtlus rääkis suurema osa (53%) linna kogu majandusaasta kogu sissetulekust eelmisel rahandusaastal.

Ettevõttes kasutatakse tohutul hulgal newyorklasi alates hoonete haldustöölistest kuni edasimüüjateni ja New Yorgi linna jaoks saadakse põhitulu, et hoida kinni valvekorraga inimeste palgamäärasid, toetada raamistiku täiendusi ja majutada avatud administratsioone nagu koolid, raamatukogud ja pargid.

Ülejäänud peamised punktid 2020. aasta I kvartali eluruumide müügiaruande peamised avastused hõlmavad järgmist:

  • Manhattani korteri sviidi ja meeldivate kõigi tehingute maht vähenes aastatagusega võrreldes 35%. Brooklyni korterisviit ja abivalmis kõigi tehingute maht ei teinud märkimisväärseid muudatusi.
  • New Yorgis asuva kodu (raekoda, abivalmis ja üks kuni kolmele perele mõeldud eluruumide) tavaline tehingukulu oli 2020. aasta I kvartalis 1,01 miljonit dollarit. Tavaliste kodu tehingute väärtus püsib aasta-aastalt tasemel.
  • REBNY teatas, et Manhattanil ja Brooklynis on 2020. aasta I kvartalis rohkem kui 8 436 dünaamilist ja 5039 lepingulist postitust ning loodab, et see arv peaks püsima tasemel, kuna praegusel turul toimuvad koronaviiruse edeneva hädaolukorra tõttu ebaolulised vahetused.

One thought on “New Yorgi linn teatas elamuehituse järsust langusest I kvartalis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *